Справжній час дієслова “to be” (Стверджуючі пропозиції). Урок 9

1 Звезда2 Звезды (Проголосуй першим!)
Loading...

Тут ви можете пройти урок: Справжнє просте час дієслова “to be” (Стверджуючі пропозиції). Present Simple Tense of “to be” (Affirmative sentences)

Вивчення англійських дієслів слід починати з найголовнішого і часто вживається дієслова в англійській – to be (бути, існувати, перебувати). У цьому уроці саме його ми і розглянемо, а також його значення, відмінювання і вживання в цьому простому часу в позитивної формі. Дієслово to be також іноді називають “королем” всіх англійських дієслів.

На відміну від російської мови, де дієслово “бути” можна упускати в більшості пропозицій, в англійському він використовується завжди. Наприклад, ми не говоримо “Він бути художник”, а англійці кажуть “He is an artist”.

1. Перше, що потрібно знати про дієслово to be – це як він змінюється по обличчях і числах, тобто його відмінювання. Розглянемо це на прикладі з особистими займенниками:

I am – я є
you are – ти / Ви є
he is – він є
she is – вона є
it is – він / вона є (неживі)
we are – ми є
they are – вони є

За дієвідміні дієслова to be в теперішньому простому часі можна зробити висновок, що дієслова однини – це am і is, а множини – are. Займенник you (ти / Ви) в пропозиціях завжди узгоджується з дієсловом множини.

Як нам відомо, займенники, всього лише служать замінниками інших членів пропозицій. З цієї причини, коли пропозиція починається не з займенника, а з інших слів, що вказують на суб’єкт, то дієслово to be також змінюється з ними по обличчях і числах. наприклад:

Liz and Kate (they) are sisters. – Ліз і Кейт – сестри.
Mike (he) is busy. – Майк зайнятий.
This chair (it) is broken. – Цей стілець зламаний.

2. Дієслово to be по праву вважається найголовнішим дієсловом в англійській мові, тому як вживається в більшості англійських пропозицій. Також, в порівнянні з іншими дієсловами, to be – самостійний дієслово, тобто може вживатися в пропозиціях без допомоги допоміжних дієслів.

У пропозиціях дієслово to be може перекладатися по-різному (є, бути, існувати, перебувати, розташовуватися і т.д.) в залежності від контексту, але частіше при перекладі ми його упускаем.Напрімер:

His fork is under the table. – Його вилка (знаходиться) під столом.
This concert is boring. – Цей концерт є нудним. / Цей концерт (є) нудний.
We are good friends. – Ми є хорошими друзями. / Ми (є) хороші друзі.
The weather is cloudy today. – Погода (є) хмарна сьогодні.
She is in Italy now. – Вона (знаходиться) в Італії зараз.

3. Зверніть увагу, що дієслово to be має фіксоване місце, і в стверджувальних реченнях він завжди слід за підметом. Іноді дієслово to be називають дієсловом-зв’язкою, так як він пов’язує підмет з іншою частиною пропозиції.

Дієслово to be має особливість скорочуватися, тобто зв’язуватися з займенником або іншим підлягає за допомогою апострофа. наприклад:

I am = I’m (я є)
you are = you’re (ти / Ви є)
he is = he’s (він є)
she is = she’s (вона є)
it is = it’s (він / вона неодуш. є)
we are = we’re (ми є)
they are = they’re (вони є)

John is = John’s (Джон є / є)
Jane is = Jane’s (Джейн є / є)

Не прийнято скорочувати дієслово to be з іменниками 3-ї особи в множині, на відміну від местоіменій.Напрімер:

The Smiths are good neighbours. (The Smiths’re буде неправильно). – Смити – хороші сусіди.
They’re good neighbours. (Правильно) – Вони хороші сусіди.

Скорочення завжди вітаються в розмовній мові, в письмовому англійською краще дотримуватися повних форм.

4. Саме час Справжнє просте (Present Simple) має на увазі, що мова йде про звичайні повсякденні справи і життєвих ситуаціях, а також про незаперечні факти. наприклад:

It is a beatiful day! – Це (сьогодні) прекрасний день! (Звичайна життєва ситуація)
Lions are dangerous – Леви небезпечні. (Незаперечний факт)
I am up at 7am every day. – Я встаю о 7 ранку кожен день. (Повсякденна ситуація).

Можна зробити висновок, що дієслово to be часто вживається для вираження таких життєвих ситуацій, як вік і заняття людей, погода, характеристики одухотворених і неживих предметів, розміри і форми предметів і т.д. Розглянемо це твердження на наступних прикладах:

I’m 15. – Мені 15.
Lena is a teacher. – Лена – учитель.
The weather is sunny. – Погода сонячна.
William is tall. – Вільям високий.
My younger brother is funny. – Мій молодший брат смішний (веселий).
Russia is a big country. – Росія велика країна.
The Dead Sea is salty. – Мертве море солоне.
This table is round. – Цей стіл круглий.

5. Не дивно, що є дуже багато висловлювань з дієсловом to be, так як це найпоширеніший дієслово в англійській мові. Нижче наведено кілька прикладів з англійської фольклору (прислів’я), а також деякі цитати відомих людей.

Прислів’я та приказки:
A change is as good as a rest. – Зміни також гарні, як і відпочинок. / Кращий відпочинок – зміна діяльності.
A friend in need is a friend indeed. – Друг в біді – справжній друг. / Друзі пізнаються в біді.
Talk is cheap. – Балаканина дешево коштує. / Мовчання – золото.
The darkest hour is just before the dawn. – Темний все перед світанком.
Half a loaf is better than no bread. – Пол буханки краще, ніж зовсім без хліба. / Краще синиця в руках, ніж журавель у небі.

Висловлювання відомих людей:
Glory is fleeting, but obscurity is forever. (Napoleon Bonaparte) – Слава швидкоплинне, але безвість назавжди. (Наполеон Бонапарт)
It’s kind of fun to do the impossible. (Walt Disney). – Досить весело робити неможливе можливим. (Уолт Дісней)
While we are postponing, life speeds by. (Seneca) – Поки ми відкладаємо всі справи на потім, життя проходить повз.
Happiness is good health and a bad memory. (Ingrid Bergman) – Щастя полягає в доброму здоров’ї і поганої пам’яті. (Інгрід Бергман)

Таким чином, ми розглянули дієслово to be в англійських пропозиціях, його значення, відмінювання, способи скорочення, і деякі інші фактори використання to be як самостійного дієслова у часі Present Simple.

Однак це не єдиний випадок вживання дієслова to be в англійській мові. Він також використовується в якості допоміжного дієслова при утворенні тривалих часів або пасивного стану. Але це інші теми, які будуть розглядатися в наступних уроках.

А поки, для закріплення теми, читайте висловлювання і приклади з дієсловом to be, звертайте увагу на його відмінювання і випадки вживання, намагайтеся будувати свої пропозиції і використовувати їх на практиці.

Залишити відповідь