Nicholas Pimonenko (Микола Пимоненко). Презентація на англійській мові

Nicholas Pimonenko (Микола Пимоненко). Презентація на англійській мові
1 Звезда2 Звезды (Проголосуй першим!)
Loading...

Микола Корнилович Пимоненко, 9 березня 1862 – 26 березень 1912) – український художник, автор багатьох картин на національну українську тематику. Твори художника в опоетизованих вигляді зображують побут і працю українського народу; в його картинах жанрова сцена нерідко поєднується з пейзажем.

Ніколaй Пимоненка М. К. Пимоненка народився в Києві 9 березня 1862 року. З малих років їздив з батьком по селах, допомагав йому в розпису іконостасів місцевих церков. А попутно знайомився з селянами, з їх побутом, промислом, з їх укладом. Мабуть, ці дитячі враження і лягли в основу побутових і видових картин, написаних значно пізніше.

Мистецька освіта почав отримувати в Київській художній школі Миколи Івановича Мурашка (1876-1882). У 1882-84 навчався в петербурзькій Академії Мистецтв у В. Д. Орловського. Потім вже сам викладав у Київській художній школі (1884-1900).

У 1885 році він відправив до Петербурга на академічну виставку картину «На гальорці», навіяну побаченої в театрі комедією Гоголя «Одруження». Картину помітили, про неї заговорили.

Бере участь Пимоненка і в київських вернісажах. Картини залучали глядача, їх згадували у пресі, але справжній успіх прийшов в 1888 році, з картиною «Святочное ворожіння». Ось як оцінює її один із сучасників художника: «Дві українські дівчата ворожать на святках зі свічкою в руках по відлитий воску. Картина мала успіх. З неї робили копії. Одну з них довелося робити і мені на замовлення магазину А. Шоміна, який торгував на Великому проспекті Петербурзької сторони ».

У 1891 році за картини «Весілля в Київській губернії» і «Ранок Христового Воскресіння» Н. К. Пимоненка отримує звання почесного вільного общника Академії мистецтв. У 1904 році йому присуджують звання академіка.

Член Товариства пересувних художніх виставок (з 1899: з 1893 – експонент).

На замітку: В інтернет-магазині «Цифра» (сайт: y.ua), що спеціалізується на продажу побутової техніки і електроніки в Україні, в розділі ЖК Телевізори (LCD) представлені телевізори philips lcd жк. Тут можна купити надійний, високого класу ЖК телевізор для вашого будинку.

Залишити відповідь