Mother Theresa (Мати Тереза). Презентація на англійській мові

Mother Theresa (Мати Тереза). Презентація на англійській мові
1 Звезда2 Звезды (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Мати Тереза народилася 27 серпня 1910 року в місті Скоп’є. (Якщо говорити абсолютно точно, вона з’явилася на світ не 27, а 26 числа. 27 серпня її хрестили, І саме день хрещення мати Тереза стала вважати днем свого народження.) Її батьки були католиками, Тоді як більшість албанців в цій частині країни дотримувалися ісламу . У той час Скоп’є належав Оттоманській імперії, потім входив до складу Югославії. Зараз це столиця Македонії. Її ім’я по народженню Агнес Гонджа Бояджіу.

“У мене було щасливе дитинство”, – згадувала сама мати Тереза пізніше. Батьки Гонджа були албанцями. Вони влаштувалися в Скоп’є на самому початку століття. Батько – Нікола Бояджиу був співвласником великої будівельної фірми і процвітаючим торговцем. Він був також членом муніципальної ради, знав багато мов, часто подорожував і дуже цікавився політикою. Агнес не знала, що таке нужда, поки жила в батьківському домі. Сім’я була не тільки забезпеченої, але щасливою і по-справжньому дружній.

У сім’ї було троє дітей: крім Агнес Гонджа у батьків були ще старший син Лазар і дочка Агата. Всі діти були дуже прив’язані один до одного і багато грали разом. Пізніше Лазар згадував, що в дитинстві Агнес Гонджа була маленькою рожевої товстункою, до того ж дуже смішливої. Тому вдома її і називали Гонджа, що в перекладі з албанського означає “бутон квітки”.

Мати Гонджа, уроджена Дранафіле Бернау, була дуже красивою жінкою. Будучи ревною католичкою, вона часто брала дочок з собою на службу до костелу, разом з ними відвідувала хворих і нужденних.

У 1919 році, коли Гонджа було дев’ять років, при нез’ясованих обставинах загинув її батько. Він був активним діячем албанського визвольного руху і боровся за приєднання міста Скоп’є до Албанії. Існує версія про те, що він був отруєний югославською поліцією.

Дранафіле довелося самій виховувати трьох дітей. Щоб діти ні в чому не мали потреби, вона шила весільні сукні, вишивала і виконувала різну важку роботу. Незважаючи на зайнятість вона знаходила час для виховання дітей. Вони молилися щовечора, щодня ходили в костел і допомагали проводити служби Святій Діві Марії. Агнес любила бувати в костелі. Там вона читала, молилася і співала.

Бідняки завжди знаходили притулок, тепло і розуміння в будинку Бояджиу. Мати Гонджа доглядала за жінкою-алкоголічкою, що жила по сусідству, два рази на день приносила їжу і прибирала за нею. Вона дбала і про вдову з шістьма дітьми. Іноді Дранафіле не встигала, і Агнес замість неї робила цю благодійну роботу. Коли ж вдова померла, її діти росли в будинку Бояджиу, як якщо б вони були частиною сім’ї.

Залишити відповідь